רשמו לפניכם: 7 טיפים להכנת החלל לצילום מקצועי!

בין אם אתם אדריכלים או מעצבים - עבדתם קשה מאוד כדי להביא ללקוח תוצר מוגמר שהוא שיא השלמות, שיא של עבודה קשה הכוללת תכנון רב, עיצוב מוקפד, שיפוץ מקצועי ובנייה ללא פשרות. אך מי יהיה עד לכל העבודה הקשה הזו? ואיך עבודה זו תשרת אתכם בהמשך בהבאת לקוחות חדשים?
התשובה כמובן היא צילום מקצועי לתיק העבודות שלכם! בין אם באתר האינטרנט שלכם או מודפס בחוברת מעוצבת, אתם זקוקים לתמונות מקצועיות שיתפסו את "הנשמה" ואת האווירה הייחודית שרציתם ליצור - תמונות שיהיו מאוד אטרקטיביות ושרק יעשו חשק לאחרים לתפוס את הטלפון ולחייג אליכם.


אז איפה מתחילים בעצם?


1. שכרו איש מקצוע - פשוט נכון? מאוד פשוט, אך יחד עם זאת יש המון מעצבים ואדריכלים שמסתפקים בצילום באמצעות הטלפון האישי, ו"מה שיוצא אני מרוצה"... גישה זו כמובן פסולה מהיסוד. צילום מקצועי מביא עמו יתרונות רבים ששום מצלמת טלפון לא מסוגלת לייצר, ובטח לא את הראייה המיוחדת של הצלם המקצועי, שלמד וחקר כיצד להציב תאורה נכונה, מהי קומפוזיציה טובה ואיזו זווית צילום תשרת באופן הטוב ביותר את החלל המצולם.


2. תזמון - הזמן לא מחכה לאף אחד מאיתנו, וזה נכון גם לגבי הבתים בהם אנו חיים ובתי העסק בהם אנו עובדים. צבע קיר משנה גוון במרוצת הזמן, אבנית מצטברת בכיורים ובמקלחת, ורהיטים נשרטים ומתבלים. לכן, ההמלצה היא לא לחכות! נסו להקדים את הצילום כך שיהיה סמוך ככל שניתן לסיום פרויקט הבנייה/שיפוץ, ותפסו את "החיים החדשים" כפי שיצרתם אותם, ללא פגעי הזמן, וללא השינויים שדיירי המקום מבצעים באופן טבעי.


3. סדרו מראש - עוד לפני הגעת הצלם המקצועי, דאגו לסדר את חלל בית העסק או הבית, פנו אותו מחפצים מיותרים, ונקו היטב את האובייקטים שיופיעו בצילום (שולחן, מקרר, חלונות, רצפה... הבנתם את הרעיון). סידור מראש יחסוך לכם זמן והתעסקות ביום הצילומים, כך שבמקום לסדר ולנקות תוכלו להתפנות לחלוטין למה שחשוב - לצילום התמונות עצמן בליווי הצלם המקצועי. שימו דגש מיוחד על ניקיון משטחים גדולים וחלקים, ועל תקינות גופי התאורה שבמקום.


4. דיטיילס! - הפרטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל, החל מקנקן מיץ תפוזים שנמצא על האי במטבח, דרך עציץ במבואה ששרכיו גולשים מטה, ועד אגרטל פרחים או ספרים שמונחים על השולחן בסלון. לכל פרט כזה יש אפקט משמעותי על התמונה הסופית והם מייצרים הבדל שפשוט לא ניתן לתאר במילים. הקדישו חשיבה רבה לפרטים הקטנים, ובחרו בקפידה את מצעי המיטה, התמונות שתלויות על הקירות, ובכלל - התייעצו עם הצלם המקצועי לפני הגעתו אליכם כדי לקבל הנחיות מפורטות יותר, שמיועדות באופן ספציפי לחלל העבודה/הבית שלכם. כאנשי מקצוע, תוכלו גם ליצור קשר עם מעצבי פנים וחנויות עיצוב כדי להביא פריטים ייחודיים שיתנו לתמונות טאצ' מיוחד ומקורי.


5. צלמו "נקי" - מלבד ניקיון החלל המצולם, חשוב להקפיד לפנות את החלל מאלמנטים מיותרים ומפריטים שמשרתים את החיים ב"יום-יום"; כלים על השיש או בכיור, פרחים ועציצים שכבר איבדו ממרצם, מגנטים ודפים על המקרר, תמונות אישיות וכד'. זכרו שככל שהחלל המצולם נקי יותר - כך הוא ייראה מקצועי יותר!


6. התחשבות - בבית או בחנות שאתם מצלמים גרים/עובדים אנשים, ואתם, בשילוב הצלם המקצועי נכנסים לחייהם למספר שעות ולמעשה מהווים גורם "מפריע" בחיים השוטפים. זכרו זאת, והתחשבו ככל שתוכלו בדיירי המקום, התייחסו בעדינות ובזהירות לחפציהם שנמצאים בחלל וטפלו בהם כאילו היו שלכם.


7. סבלנות - לאחר שהצלם המקצועי סיים את יום הצילומים, הוא יזדקק לעוד כמה ימים כדי לבחור את התמונות המוצלחות ביותר, וכדי לערוך ולבצע בהן תיקונים אחרונים בתוכנה גראפית המיועדת לכך - תיקוני צבע, תאורה, חיתוך התמונה ועוד. תנו לצלם לבצע את מלאכתו ללא לחץ, שכן זהו הרגע שבו "נארז" המוצר שלכם באופן הטוב ביותר. סבלנות היא מפתח למוצר איכותי, ולחיים טובים ;-)


אלו היו 7 טיפים למעצבים ואדריכלים להכנת החלל לצילום מקצועי :-)

אני מקווה שהטיפים נתנו לכם ערך ושיסייעו לכם בהמשך הדרך.


בהצלחה רבה!

יניב שמידט